Cincinnati Bengals, 2020 NFL Draftı’nın ilk sırasında sürprize izin vermedi ve LSU Tigers’ın yıldız quarterback’i Joe Burrow’u birinci sıra seçimi olarak kadrosuna kattı. Bengals’ın Burrow seçimi aynı zamanda NFL tarihindeki ilk online draft’ın ilk seçimi olarak tarihe geçti.

Teknik bir arızanın yaşanmadığı draft’ta seçimlerden sonra tüm oyuncuların evlerinden görüntülü olarak bağlanıldı. Burrow’a draft sırasında anne ve babası eşlik etti. Andy Dalton’dan formayı alıp Cincinnati Bengals’ın yeni yüzü olması beklenen Burrow, aynı zamanda ilk turdan seçilen dört quaterback’ten ilki oldu.

Geçtiğimiz yıl LSU Tigers’ta 60 touchdown pası atıp, ulusal şampiyonluk yaşayan ve Heisman Kupası’nı kazanan Burrow, 2017 ve öncesinde Ohio State’in kadrosunda yer alıyordu. Sezon içinde 24 yaşına girecek olan oyuncu böylece Bengals tarafından seçilip doğup büyüdüğü Ohio’ya geri döndü…

Kadrosunda, sağlıklı olduğunda NFL’in en iyi wide receiver’ları arasında gösterilen A.J. Green ile başarılı running back Joe Mixon’ı bulunduran Bengals’ta hücum sisteminin Joe Burrow etrafında nasıl şekilleneceği merakla bekleniyor. Tarz olarak Los Angeles Rams quarterback’i Jared Goff’a benzetilen Burrow’un head koçunun Goff’un eski QB koçu Zac Taylor olması da bir avantaj olarak gösteriliyor.

Attığı 60 touchdown pası ile NCAA tarihinin bir sezonda en çok TD pası atan oyuncusu olan Burrow’un Bengals’ın son yıllardaki makus talihini değiştirip değiştiremeyeceğini hep birlikte göreceğiz…