Houston Texans’ın sürpriz bir takas ile Arizona Cardinals’a gönderdiği DeAndre Hopkins, iddialı açıklamalarıyla bir kez daha off-season gündemine oturmayı başardı. Cardinals’a takas olduktan iki ay sonra bir röportaj yıldız oyuncu, NFL’in en iyi wide receiver’ı olduğunu söyledi.

“Kesinlikle en iyisi olduğunu düşünüyorum.” diyen Hopkins’in açıklamalarından ligin diğer yıldız receiver’ları da nasibini aldı. “En iyinin ben olduğumu biliyorum. Mike benim adamımdır. Michael’ı (Saints wide receiver’ı) severim ama kariyerim boyunca Drew Brees ile oynasaydım ne gibi rakamlara ulaşmış olacağımı o da biliyor. Julio Jones (Falcons wide receiver’ı) kariyerim boyunca Matt Ryan ile oynasaydım neler olacağını biliyor. O da benim adamım. Julio ile idman da yaptım. İstatistiklerimin ne olacağını o da biliyor.”

2013 ile 2016 arasında hiç maç kaçırmayan Hopkins, sahada ise ligin en iyilerinden biri olduğunu gösterse de inişli çıkışlı performaslar sergilemişti. 2015 sezonunda ligdeki üçüncü sezonunda Pro Bowl olan oyuncu 1,521 yard ve 11 TD ile oynarken, ertesi sezon 954 yard ve dört TD’da kalmıştı.

2017 yılında Deshaun Watson’ın takıma katılması sonrasında kariyerindeki en iyi QB ile oynamaya başlayan Hopkins, o sezondan itibaren istisnasız her yıl Pro Bowl olmaya devam etmişti.

2013 – 2017 sezonlarında 10 farklı quarterback ile oynayan Hopkins, bu süreç içerisinde Brock Osweiler (14 maç), Ryan Fitzpatrick (12 maç), Case Keenum (10 maç), Tom Savage (dokuz maç), Brian Hoyer (dokuz maç), Matt Schaub (sekiz maç), Ryan Mallett (altı maç), Deshaun Watson (altı maç), T.J. Yates (beş maç) ve Brandon Weeden (bir maç) ile sahaya çıkmıştı.

Michael Thomas’ın kariyerinin başından beri Drew Brees ile Julio Jones’un ise Matt Ryan ile oynaması hakkında konuşan Hopkins, “Onlar tüm kariyerleri boyunca Pro Bowl bir quarterback’e sahip oldukları için ve o quarterback ile birden fazla sezon geçirdikleri için çok şanslılar. Ancak ben hiç şikayet etmem. Ben bahane uydurmam. Oraya çıkar ve çalışırım.” ifadelerini kullandı.

Son iki yılda Deshaun Watson ile 31 maça çıkan DeAndre Hopkins, bu maçlarda 219 pas tutmuş, 2,737 yard ve 18 touchdown’a imza atmıştı.

Yeni quarterback’i, 2019 NFL Dratı’nın bir numarası Kyler Murray ile ilgili de konuşan Hopkins, “Bu olaya genç bir quarterback ile girmek, onun gelecekte de benim quarterback’im olacağını bilmek muhteşem. Bir kimya oluşturma şansımız olacak ve umarım ki bir quarterback ile üç yıldan fazla oynama şansına sahip olurum. Sanırım henüz bunu gerçekleştiremedim. İstikrarlı bir quarterback ile nasıl oynayacağımı görmek için heyecanlıyım.” dedi.

Efsane wide receiver Larry Fitzgerald ve yükselen yıldız Christian Kirk ile birlikte Kyler Murray’nin en önemli silahı olacak olan DeAndre Hopkins’in, yeni sezonda ne gibi istatistiklere ulaşacağını hep birlikte göreceğiz…