2020 off-season’ında formalarını değiştiren yedinci ve son takım Los Angeles Rams oldu. St. Louis’ten Los Angeles’a taşındığı 2016 sezonundan beri formalarını değiştirmesi beklenen ancak bu değişikliği yeni stadyumuna taşınacağı sezona erteleyen Rams’in yeni formaları karışık tepkilere yol açtı.

Geçtiğimiz aylarda logosunu değiştirip, eleştiri oklarının hedefi olan Los Angeles Rams’in yeni formaları da pek beğenilmedi. İç saha formalarında klasik sarı-lacivert renklerine dönen Rams, dış saha formasını ise kemik rengi olarak belirledi.

https://twitter.com/RamsNFL/status/1260583872762449920

Amerikan futbolu ile özdeşleşen numara fontları yerine modern, ince sayılı ve harfli bir tasarım tercih eden Rams, lacivert kaskına ise beyaz yerine sarı boynuz desenleri ekledi. NFL tarihinde kasklarına desen koyan ilk takım olan Rams’in çizgili boynuz deseni de çoğu kişiyi şaşırttı.

Öte yandan Los Angeles Rams formalarının, şehrin bir diğer takımı Los Angeles Chargers formalarına oldukça benzemesi ise çeşitli tartışmaları beraberinde getirdi. 2020 sezonundan itibaren aynı stadyumu paylaşacak olan Chargers ve Rams’in kaskları dışında formalarındaki neredeyse her detayın birbirine benzemesi sezon içinde kafa karıştıracağa benziyor.

İç saha formasının sol göğüs kısmına “Rams” yazılı bir amblem koyan takım, kemik rengi dış saha formasının sol göğüs kısmına ise, beyaz üzerine lacivert harflerle “Los Angeles Rams” yazması da NFL’de eşi görülmemiş bir yenilik oldu. Kimileri şakayla karışık olarak bu amblemlerin takımı Chargers’tan ayırması için konduğunu söylese kimileri ileride bunu, alınabilecek reklamlar için yapılan hazırlık çalışmaları olarak yorumladı.

2020 sezonu beş milyar dolarlık SoFi Stadium’unda Dallas Cowboys ile karşılaşarak açacak olan Rams, 2021 ve 2022 sezonlarında da birer yeni forma açıklayacak…