Çoğu organizasyonun askıya alındığı Amerikan profesyonel sporlarında, dört efsane isim COVID-19 ile mücadeleye destek olmak için bir araya geldi ve bağış toplama amacıyla golf oynadı. Tarihin en iyi golfçülerinden Tiger Woods ve Phil Mickelson’ın yanlarına NFL efsaneleri Peyton Manning ve Tom Brady’i aldığı gösteri maçı ilginç anlara sahne oldu.

Peyton Manning’in oyunculuk günlerinde sıklıkla karşılaştığı, ezeli rakibi Tom Brady’e karşı oynadığı maçta Manning’e Tiger Woods, Brady’e ise Phil Mickelson eşlik etti.

Golf severler için iki hafta sonra geri dönecek olan PGA Tour’a bir ısınma niteliğinde olan mücadel,e NFL severler içinde Peyton Manning – Tom Brady rekabetinde eski günleri hatırlattı. NFL kariyerinde karşılaştıkları 17 maçın 11’ini kazanan Tom Brady, golfte ezeli rakibine mağlup oldu.

Yayını, NBA efsanesi Charles Barkley yorumlarken, toplam 20 milyon dolar bağış toplandı. Dönem dönem yağmur altında gerçekleşen mücadelede Tom Brady’nin golf yeteneklerinin doğal olarak, Amerikan futbolu yeteneklerinden çok daha geride olduğu gözler önüne serildi.

Off-season’da Tampa Bay Buccaneers ile anlaşan Tom Brady, karşılaşmaya oldukça kötü başladı ve uzunca bir süre, Charles Barkley’nin şakayla karışık eleştirilerine maruz kaldı. Hatta Barkley, iki defa Brady’e atışlarında topu çimlerde tutması karşılığında 50 bin dolar teklif etti ancak Brady çabalarında başarılı olamadı. Daha sonra ise Brady’nin 100 yard üstü isabetiyle kendisi dahil herkesi şaşırtması ve Barkley’i susturması herkesi güldürdü…

Peyton Manning ise ısınma sırasında yaptığı trash talk’larda Brady’den lafını esirgemedi. Şu anda NFL tarihinin en çok TD pası atan oyuncusu olan Manning, Brady’nin iki defa Super Bowl kaybettiği küçük kardeşi Eli Manning ve bir defa Super Bowl kaybettiği Nick Foles’u da işin içine kattı. Sopalarını taşıması için Eli veya Foles’u getirmesi gerektiğini söyleyen Peyton, “Brady’nin aklına girmek her zaman zordur. Eli’ı getirirseniz bunu yapar, Nick Foles’u getirirseniz, belki” diyerek Brady’e takıldı. O esnada ısınan Brady’e ise gülerek “Ayıp ediyorsun” demekle yetindi.

Karşılaşmayı canlı izlemeye hazırlanan Eli Manning ise Twitter hesabından, “Peyton’ın malzemecisi olmamı istediğini duydum. Olurdum ama takımı hep ben taşıyamam” ifadelerini kullanırken, Foles, “Ben gelip malzemeci olurum, Tom’a karşı sana yardım ederim” diyerek Peyton Manning’e desteğini gösterdi.

Karşılaşmanın sonlarına doğru Phil Mickelson ve Tom Brady’nin geri dönüş çabalarına izin vermeyen Tiger Woods ve Peyton Manning, gösteri maçının kazananı olurken, profesyonel sporlardan uzak kaldığımız şu günlerde izleyenlerin yüzünde güzel bir tebessüm bırakmayı başardı.