Efsane quarterback’i Tom Brady’nin Tampa Bay Buccaneers ile anlaşması sonrası herkesi genç Jarrett Stidham ile yola devam edeceğine inandıran New England Patriots, transfer sezonunun en büyük sürprizlerinden birine imza attı. Patriots, eski MVP quarterback Cam Newton ile anlaştı!

Mart ayında kariyeri boyunca forması giydiği Carolina Panthers tarafından serbest bırakılan Newton, o dönemden beri yeni takım arayışındaydı. NFL kulisleri yıldız oyuncunun pandemi süreci sebebiyle bir türlü takım bulamadığını konuşuyordu. Ancak Pazar gecesi işler değişti ve New England Patriots ve Bill Belichick, 31 yaşındaki Cam Newton ile bir yıllığına 7.5 milyon dolara anlaştı.

2011 NFL Draftı’nın bir numarası olan ancak son iki yılda yaşadığı sakatlıklardan ötürü Panthers’ın kendisinden vazgeçtiği Cam Newton, sezon bitiminden itibaren sosyal medya üzerinden yaptığı antrenmanları ve motivasyon videolarını paylaşıyordu.

Geçen sezon sakatlıklar sebebiyle sadece iki maça çıkabilen yıldız oyuncu, bir önceki sezon sadece iki maç kaçırmış ancak 14 maçın büyük bölümünde sakat sakat oynamak zorunda kalmıştı.

2015 yılında mütevazı Carolina Panthers hücumunu 15-1 normal sezon derecesi ile Super Bowl’a taşıyan ve MVP ödülünü alan Newton’ın, 2020 sezonunda Jarrett Stidham ve Brian Hoyer’ın önünde Patriots’ın as oyun kurucusu olması bekleniyor.

Dokuz sezonluk kariyerinde üç defa Pro Bowl olma onuru yaşayan Cam Newton, fizik olarak da yıllardır NFL quarterback’leri arasında en iyilerden biri olarak gösteriliyordu. Henüz 31 yaşında olan oyuncunun üç aydan fazla bir süre takım bulamamasının ana sebebi ise omzundaki ve ayağındaki sakatlıkların takımlar için büyük soru işaretleri oluşturmasıydı.

Sağlıklı olduğunda NFL’in en önemli game-changer quarterback’lerinden biri olan Newton’ın transferi şimdilik Patriots’ı tekrardan ligin iddialı takımları arasına yazmışa benziyor.

Hem koşabilen hem de pas atabilen quarterback ekolünün de zirvesinde yer alan Newton’ın renkli karakteri, olay yaratan basın toplantıları, kendisine özgü giyim şekli ile saha dışı etkenlerden genellikle uzak kalmaya çalışan Patriots organizasyonuna nasıl uyum sağlayacağını ise hep birlikte göreceğiz…