NFL, normal sezonu 10 Eylül tarihinde açmayı planlarken, Philadelphia Eagles’ın ardından New York Giants ve New York Jets de 2020 sezonunda iç saha maçlarına seyirci almayacağını açıkladı.

Maçlarını New Jersey’de bulunan MetLife Stadium’da oynayan Giants ve Jets’in bu açıklaması, New Jersey valisi Phil Murpy’nin, Pazartesi günü iki takıma da açık hava etkinliklerini 500 insan ile sınırlayacağını bildirmesinin ardından geldi.

İki takım ortak bir açıklama yayınlarken, “Bugün Vali Murphy, mevcut sağlık krizi sebebiyle bir sonraki duyuruya kadar MetLife Stadium’unu da kapsayan açık hava etkinliklerini sınırladığını duyurdu. Bu karara COVID-19’un mevcut durumu göz önünde bulundurularak dikkatli bir şekilde, Giants ve Jets ile görüşülerek, takımlarımızın birinci önceliği olmaya devam edecek taraftarlarımızın, oyuncularımızın ve çalışanlarımızın sağlığı ve güvenliği dikkate alınarak varıldı.” açıklamasını yaptı.

Giants ve Jets açıklamanın devamında Vali Murphy’nin kararını desteklediklerini, halkın sağlığı ve güveninin çok önemli olduğunu vurgularken, açıklamada “Hem Giants hem Jets olarak maçlarımızı taraftarlarımız olmadan oynacağız. Her ne kadar MetLife Stadium’daki maçlarımıza taraftalarımızı almak istesek de Vali Murphy’nin ofisiyle çalışmaya devam edeceğiz ve yeni bir gelişme olursa bunu duyurucağız” dendi.

Takımlar aynı zamanda hazırlık kampı ve idmanların 2020 yılında halka kapalı olarak gerçekleşeceğini bildirdi.

Amerika’da 23 Temmuz’da baseball ligi MLB seyircisiz olarak başlayacak. NBA ise takımların halktan uzak olduğu Disney’s ESPN Wide World of Sports kompleksinde seyircisiz olarak devam edecek. NFL’in ise Eagles, Giants ve Jets’in seyircisiz oynama kararı sonrası konu ile ilgili nasıl bir adım atacağı merakla bekleniyor…