Brandon Weeden, Browns’da tutunabilmek için kendini kanıtlamış veteran bir oyuncu ile mücadele etmek zorunda kalacak.

Cleveland, serbest olan QB Jason Campbell ile salı gecesi iki yıllık bir anlaşma imzaladı ve Campell artık 2012’de inişli çıkışlı bir çaylak sezonu geçiren Weeden için bir rakip.
Campell, 2005’de ilk roundda 25. sıradan Redskins tarafından draft edildikten sonra Washington, Oakland ve Chicago’da toplamda 71 oyun başlattı. 32 yaşındaki Campell’in gelişi Weeden için başlayacak olan bir mücadelenin ve daha önceki starter Colt McCoy’un gidişinin habercisi.
 Browns koçu Rob Chudzinski bir açıklamasında “Jason bu ligde birçok maç oynamış, birçok başarılara atmış, kendini kanıtlamış bir lider. O, fiziksel yetenekleri kuvvetli veteran bir oyuncu. Daha önce Oakland’da da benzer bir sistemde oynadı, buraya alışması zor olmayacak. ” dedi.
Campbell, Redskins’de beş yıl geçirdi ve arka arkaya sezonlarda 3000 yardslık pas atan 4 QB’den biri olmayı başardı. Washington tarihinde ise %61.2 ile oyun bitirmede lider, %82.3 pas başarısı ile de ikinci sırada. Ayrıca araya interception girmeden yaptığı 271 pas ile takım rekorunun sahibi. 2010 sezonundan önce Oakland’a satıldı ve Raiders’da 18 maça başlayarak iki yıl oynadı. 2011’in ilk altı maçında 4-2 ile oynadı fakat köprücük kemiğini kırarak son 10 maçı kaçırdı.
Campbell 2012 de ise serbest iken Bears ile bir anlaşma imzaldı ve Cutler’ın yedeği olarak oynadı.

Yazan: Nazlı Hilal Kaya