Dominique Rodgers-Cromartie NFL’de altıncı yılının sonuna geliyor ve futbolda en verimli dönemlerinden birinde. Ayrıca, Philadelphia Eagles ile geçirdiği unutulası iki sezonun ardından ve Denver Broncos’daki ilk yılında ligin en iyi cornerback’lerinden biri olarak kabul ediliyor.
Şimdilerde ise bu sezonun Rodgers-Cromartie’nin Denver’daki son sezonu olması gündemde. Rodgers-Cromartie’nin bu hafta yaptığı açıklamaya göre eğer Super Bowl’da takımı Broncos, Seahawks’ı yenerse emekli olmayı düşünüyor. Başından beri amacının NFL’de beş sene oynamak olduğunu söyleyen Cromartie altı sene oynadığının ve bunun onun için yeterli olduğunun altını çizdi.
Rodgers-Cromartie, “Cardinals ile imzaladığım beş yıllık ilk sözleşmemden sonra Eagles ile iki yıllık bir sözleşme imzaladım. Gözlerimle dayanarak söylüyorum ki benim olduğum yerde olunca durup hayat hakkında düşünmeye başlamanız lazım.” şeklinde konuştu.
Yıldız oyuncu, üç sene önce Arizona’dan Philadelphia’ya Kevin Kolb takası ile transfer edildiğinde Nnamdi Asomugha ve Asante Samuel ile birleşip ligdeki en iyi cornerback hattını oluşturması planlanmıştı. Ama sonuç korkunçtu ve Philadelphia’dan ayrılarak Broncos ile beş milyon dolar değerinde bir senelik sözleşme imzalamıştı. Daha oynamak istediğinden emin olmadığı için bu sözleşmenin bir yıllık olmasını kendisinin istediğini dile getirdi. Dominique Rodgers-Cromartie oldukça uzun bir süredir emekli olmayı değerlendirdiğini de söyledi.
Rodgers-Cromartie’nin planları arasında bir lisede rehber öğretmen olmak var. Broncos yönetiminin onu oynamaya devam etmesi için ikna etmeye çalışıp çalışmayacağı ise muallak. 27 yaşındaki cornerback emeklilik planlarının henüz daha kesinleşmediğini de sözlerine ekledi.
Pazar günü Seahawks karşısında alınacak bir zaferin ardından belki de Dominique Rodgers-Cromartie emeklilik kararını açıklayacaktır.

 Yazan: Nazlı Hilal Kaya