Houston Texans’ın Oakland Raiders’ı 30 – 14 yenerek ikide iki yaptığı karşılaşmada Texans yıldız defensive end’i J.J. Watt varlığını hemen başında rakibine hissettirdi. Üstelik yıldız savunma oyuncu bunu daha Houston savunması sahaya bile girmeden yaptı.
Watt, ilk çeyreğin bitimine 9 dakika 37 saniye kala hücuma tight end pozisyonunda girdi ve quarterback Ryan Fitzpatrick’in bir yardlık touchdown pasını yakalayarak takımını 6 – 0 öne geçirdi.
Geçtiğimiz günlerde aldığı 100 milyon dolarlık kontrat ile NFL tarihinin en pahalı savunma oyuncusu olan J.J. Watt, touchdown’ı ile Houston Texans tarihinde bir hücum touchdown’ı yapan ilk savunma oyuncusu oldu.
Son iki sezondur NFL’in en iyi savunma oyuncusu olarak gösterilen J.J. Watt, 2013 yılının Ağustos ayında pas yakalamaktan çok zevk aldığını ve arada hücumda oynamak istediğini söylemişti. Texans’ın o dönemki head koçu Gary Kubiak, başarılı oyuncuya hücumda yer vermezken, yeni head koç Bill O’Brien, en iyi oyuncusunu hiç çekinmeden hücumda sahaya sürdü.
O’Brien maç sonrası yaptığı açıklamada bunun bir trick-play olmadığını “Watt’ı çağırmak için en doğru zamandı ve o, güzel bir oyun yaptı.” diye konuştu.
J.J. Watt’ın oyunda olması, yıldız oyuncunun açacağı muhtemel gap şüphesiyle iki Raiders oyuncusunun running back Arian Foster’a odaklanmasını sağladı ve Watt, boş pozisyonda Fitzpatrick’in touchdown pasını yakaladı. J.J. Watt’ı önümüzdeki haftalarda tekrar hücum takımında görüp görmeyeceğimiz ise sezon şuan için en merak edilen konularından bir tanesi.
Yazan: Kaan Özaydın