NFL’de bu off-season’ın en sansasyonel transferlerinden biri olan DeSean Jackson, Washington Redskins’e transferine ilişkin ilginç açıklamalarda bulundu.
Philadelphia Eagles tarafından serbest bırakıldıktan sonra birçok takımın gözdesi haline gelen yıldız wide receiver, San Francisco 49ers ile anlaşmaya çok yakın olduğunu ancak Washington Redskins’i tercih ettiğini söyledi.
Nisan ayından Washington Redskins ile sözleşme imzalamadan önce San Francisco 49ers’tan teklif alan Jackson, Redskins’i 49ers’a tercih etmesinin oldukça yakın bir karar olduğunu dile getirdi.

49ers resmi Internet sitesinde yer alan açıklamalarında Jackson, “Birkaç defa konuştuk. Koç Harbough ile ben -NCAA’de- Cal’de o da Stanford’da iken karşılıklı oynamıştık. Ona çok saygı duyuyorum. Oldukça zor bir karardı ama burayı tercih ettim. Günün sonun Washington’da kalmamı sağladılar, her ne kadar California’da doğup, büyümüş olsam ve orada oynamayı çok istesemde şuanda bulunduğum yer benim için doğru bir tercihti.” diye konuştu.
Öte yandan Nisan ayında, San Francisco 49ers’ın salary cap sıkıntıları sebebiyle DeSean Jackson’a Washington Redskins’in verdiği tarzda bir kontrat vermesi mümkün gözükmüyordu. Ancak Redskins’in quarterback pozisyonunda yaşadığı sıkıntıları göz önünde bulundurursak, DeSean Jackson’ın 49ers’ta Colin Kaepernick ile çok daha iyi performanslar gösterecek olması yıldız oyuncuyu şuanda düşündüren yegane sebep olsa gerek.

 

Yazan: Kaan Özaydın