Son 12 senenin 11’inde gurubunu lider bitiren ve arka arkaya altı sezondur bu üstünlüğünü koruyan New England Patriots için değişen bir şey yok. Head koç Bill Belichick ve quarterback Tom Brady ikilisi yakaladıkları bu uyum ile AFC Doğu gurubunda rakiplerine şans tanımıyorlar.
Belichick ve Brady, Pazar gecesi oynanan maçta Miami Dolphins’i 41-13 gibi farklı bir skorla geçerek bu sene de liderliklerini sürdürdü. Maçın ilk yarısında tutuk bir oyun sergileyen ve ancak 14-13’lük bir skor elde edebilen Patriots, üçüncü çeyrekte attığı 24 sayı ile hem kendi takım rekorunu kırdı hem de playoff’lar için rakiplerine gözdağı vermiş oldu.
Üçüncü çeyrekte Brady’nin, kariyerinin en uzun üçüncü koşusu olarak 17 yard yapması ile ateşlenen Patriots takımı, akabinde LeGarrette Blount’un üç yardlık koşusu ile sonuca giderek Miami’nin azalmış olan playoff ümitlerini de bitirmiş oldu.
Sezona kendinden büyük beklentiler ile girilen Miami QB’si Ryan Tannehill ise iki interception atarak takımının Patriots karşısında çözülüşüne çare olamadı.
Öte yandan Tom Brady ise haftalardır süren hırsı ve bu hırsının neticesinde ekranlara da yansıyan küfürlü konuşmaları ile Patriots’ı Super Bowl’a taşıyabilecek mi, bunu hep birlikte göreceğiz…

 

Yazan: Haluk Onaran