NFL Draftı’nın başlamasına sayılı günler kala son şampiyon Denver Broncos, takımın en önemli pozisyonunda hala aradığını bulmuş değil. Sezonun bitmesiyle Peyton Manning emekliye ayrılmış, yıllardır Manning’in arkasında “hazır ol”da bekleyen ve efsanenin emekli olması için gün sayan Brock Osweiler ise parayı yani Houston Texans’ı tercih etmişti. Colin Kaepernick takası dedikoduları ise şimdiye kadar sonuç vermeyince taraftarlar işe el attı ve çok tanıdık bir ismi gündeme getirdi.

Broncos taraftarları kendi aralarında 2000’e yakın imza toplayarak Tim Tebow’u, Broncos’un yeni oyun kurucusu olmaya aday gösterdi. Şu anda oyun kurucu kadrosunun tepesinde Mark Sanchez’i bulunduran Broncos için Tim Tebow, tanıdık bir isim olsa da Sanchez’e kıyasla daha iyi olup olmadığı tartışılır.

NFL kariyerine 2010 yılı draftı’nın 25. sırasında Broncos tarafından seçilerek başlayan Tebow, 2011 sezonunda Broncos’u playoff’lara kadar taşımış ve ilk turda da Pittsburgh Steelers’ı elemişti. Ancak sezon sonunda Peyton Manning’in Broncos’a gelmesiyle lüks haline gelen yıldız oyuncu, sonuç olarak New York Jets’e gönderilmişti.

Tebow, Jets forması altında pek fazla forma şansı bulamamış ve bilin bakalım kimin arkasında sahaya çıkmayı beklemişti? Evet, Mark Sanchez. New York ekibi, Sanchez’in 2012 sezonundaki içler acısı performansına rağmen, ki Şükran Günü’nde kendi ofansif line’ına çarpıp yaptığı fumble (nam-ı diğer butt fumble) halen hafızalarımızda, bizim garip Tebow’a yeteri kadar forma vermemişti. Tebow daha sonra şansını New England Patriots’ta ve Philadelphia Eagles’ta, şansa bakın ki yine Sanchez’in arkasında, denediyse işler orada da yolunda gitmemişti.

Gelmiş geçmiş en başarılı kolej oyun kurucularından biri olarak gösterilen Tebow, kariyerine Broncos forması altında iyi bir başlangıç yapsa da daha sonra bekleneni verememiş ve hayal kırıklığı yaratan yetenekler kervanına katılmıştı. John Elway’in Tebow’a olumlu yaklaşacağını sanmıyorum ancak Tebow’un yedeklerde oturması bile tribünleri doldurmaya yeter gibi görünüyor.