Los Angeles Rams’in sürpriz bir karar ile takımdan kestiği yıldız running back Todd Gurley, serbest bırakıldıktan sadece bir gün sonra yeni takımını buldu. 26 yaşındaki oyuncu kendisini bir yıllığına Atlanta Falcons’a bağlayan sözleşmeyi, Rams’ten ayrılır ayrılmaz imzaladı. Gurley, Rams’ten gönderilişini Twitter sayfasını “Olamaz izin günümde kovulup” yazıp gülerek yorumlamıştı.

Gurley’nin Atlanta Falcons ile sözleşmesinin bir yıllığına altı milyon dolar değerinde olduğu belirtildi. Yıldız oyuncu Rams’in kontratını feshetmesi üzerine alacağı para ile birlikte 2020 sezonunda toplamda 11 milyon dolar kazanmış olacak.

Yıllardır Rams hücumunun en önemli ismi olarak öne çıkan ancak geçtiğimiz yıl sakatlıkları sebebiyle koç Sean McVay tarafından kısıtlı olarak kullanılan Gurley, Perşembe günü 10.5 milyon dolarlık maaşı garanti hale gelmeden hemen önce takımdan kesilmişti.

Kolej yıllarında University of Georgia forması giyen ve Georgia eyaletindeki Falcons ile anlaşıp bir nevi evine dönen Gurley, bir yıllık kontrat ile tekrardan herkese ligin en iyi running back’lerinden biri olduğunu göstermeye çalışacak. Beş sezondur takımın koşu yükünü çeken Devonta Freeman ile geçtiğimiz hafta yollarını ayıran Falcons’ın ise sağlıklı bir Gurley ile hücumda seviye atlayacağı bir gerçek.

2017 yılında NFL’in en iyi hücum oyuncusu seçilen Todd Gurley, hatırlanacağı üzere bir sonraki sezon o performansının da üstüne koyarak takımını Super Bowl’a taşımış ancak sakatlığı sebebiyle maçta fazla süre almamıştı. Sonuç olarak Los Angeles Rams, belki de tarihin en hayal kırıklığı yaratan Super Bowl’unda New England Patriots’a 13-3 yenilmişti.

Rams’ten iki sene önce New England Patriots’a, belki de tarihin en heyecan verici Super Bowl’unda boyun eğen Atlanta Falcons ise Gurley transferiyle tekrardan şampiyonluk adayı olduğu günlere geri dönmek istiyor. Kağıt üzerinde Todd Gurley, Julio Jones, Calvin Ridley ve Matt Ryan’lı Atlanta Falcons, bizlere bol skorlu maçlar izleteceğe benziyor…