NFL’de geçtiğimiz sezonun MVP’si Aaron Rodgers bu sezon da takımını grubunun zirvesinde playoff’lara taşısa da 2012 yılının MVP’si seçilmeye yakın olmadığının farkında.

Green Bay Packers’ın yıldız oyun kurucusu USA Today’e verdiği kısa röportajda, bu sezon kendisinin MVP yarışında olmamasının farkında olduğunu ve yarışın Adrian Peterson ile Peyton Manning arasında geçeceğini söyledi.

Adrian Peterson, Aaron Rodgers’ın Packers’ına karşı bu sezon iki maçta toplam 409 yard koşmuştu ve Cumartesi günü oynanacak olan wildcard maçında Packers’ın en çok korktuğu isim. Öteki tarafta ise Peyton Manningv ve takımı Denver Broncos 11 maçtır mağlubiyet yüzü görmüyor.

Rodgers, kendisine kimi MVP seçilmesi gerektiği ile ilgili soruya ise gülümseyerek “Oyun kurucuyu seçmeniz gerekiyor.” yanıtını verdi.

Peyton Manning sezonu 4,659 yard pas, 37 touchdown pası ve 11 interception ile tamamladı. Aaron Rodgers geçtiğimiz sezon MVP ödülünü alırken sezonu 4,643 yard pas 45 touchdown pası ve 6 interception ile tamamlamıştı. Rodgers bu istatistiklere ulaşırken sezonun son maçında ise dinlendirilmişti.

Yazan: Kaan Özaydın